Česko má první olympijskou medaili! Biatlonista Soukup vybojoval bronz

Hned v prvním dnu olympijských soutěží v Soči slaví česká výprava medaili! Biatlonista Jaroslav Soukup skončil ve sprintu na 10 kilometrů třetí za Norem Björndalenem a Rakušanem Landertingerem. Získal historicky první olympijskou medaili pro český biatlon.

Biatlon hned v prvním olympijském závodě nabídl mimořádné drama, které české fanoušky nenechalo vydechnout. Ondřej Moravec i Jaroslav Soukup odstříleli obě položky čistě a svedli rovnocenný souboj s těmi nejlepšími.

Ondřej Moravec do závodu vyrazil mezi prvními se startovním číslem šest, takže si dlouho užíval medailové umístění. V cíli ho sestadilo až trio Björndalen, Landertinger a Eder, jenže brzy po nich protnul cílovou pásku Jaroslav Soukup a zaujal průběžné třetí místo.

Čas 31letého Soukupa odolal i ve chvíli, kdy dorazili Rus Šipulin a Kanaďan Le Guellec, v tu chvíli už bylo téměř jisté, že na stupních vítězů zůstane.

Český biatlon slaví nejlepší výsledek v olympijské historii, Soukup překonal Masaříka, který byl v Naganu v roce 1998 čtvrtý. Dosud nejlepším umístěním jabloneckého biatlonisty bylo 3. místo ve stíhacím závodě v Östersundu (2011), Soukup byl také členem bronzové smíšené štafety z loňského MS.

Biatlon: Muži - sprint (10 km)

1. Björndalen (Nor.) 24:33,5 (1 tr. okruh), 2. Landertinger (Rak.) -1,3 (0), 3. Soukup (ČR) -5,7 (0), 4. Šipulin (Rus.) -6,4 (1), 5. Le Guellec (Kan.) -9,7 (0), 6. M. Fourcade (Fr.) -12,4 (1), 7. Eder (Rak.) -13,7 (0), 8. Moravec (ČR) -14,6 (0), 9. Svendsen (Nor.) -29,3 (1), 10. Fak (Slovin.) -33,0 (0), ...31. Šlesingr -1:18,2 (1), 75. Krupčík (oba ČR) -3:05,8 (2).